ChannelNp Logo

बलिउडमा अर्काे धक्का , मिथुन चक्रवतिकाे अवस्था नाजुक : निधन नभइभारतीय मिडियाले दियाे श्रद्धाञ्जलि

प्रकाशित मिति : Wednesday, March 20th, 2019 at 10:15 AMबलिउड चर्चित अभिनेता तथा तत्कालिन सुपरस्टार मिथुन चक्रवर्तीकोबारेमा दुखःद खबर छ । उनकोबारे बिभिन्न किसिमका समाचारहरु आइरहरेको भएतापनि कुनै आधिकारिक पुष्टि भने भएको छैन ।

यद्यपी स्वास्थ्य अवस्था बिग्रेपछि अमेरिका स्थित एक अस्पतालमा उनको उपचार भइरहेको भारतीय सरकारी पक्षदेखि उनका पारिवारिक पक्षसम्मले पुष्टि गरेको छ । तर समाजिक संजालमा भने उनकोबारेमा बिभिन्न दुखःदहरु सार्वजनिक भइरहेको छ । त्यसबारे कुनै पुष्टि नभएकाले हामिले उक्त कुरालाई यहाँ उल्लेख गर्न जरुरी ठानेका छैनौं ।

पछिल्लो केही समयदेखि फिल्म र टेलिभिजन च्यानलको रियालिटी शोमा नदेखिएका मिथुन लाई ब्याक पेन’ भएपछि उनी अस्पताल भर्ना भएका हुन् । उनको स्वास्थ्य अवस्था सामान्य रहे पनि चिकित्सकहरूले उनलाई केही समय अस्पतालमै उपचार गर्नुपर्ने सल्लाह दिएका छन् ।

मिथुन केही वर्षदेखि सोनी टेलिभिजनबाट प्रसारण हुने डान्स रियालिटी शोमा मुख्य जज बन्दै आएका छन् । शोमा उनले बोल्ने ‘क्या बात क्या बात क्या बात‘’ निकै लोकप्रिय छ । मिथुनलाई उनको छोरा मिमोह र बुहारी मदालसा शर्माले हेरचाह गरिरहेका छन् । बिगत एक बर्षदेखि पिठ्युको दुःखाईबाट ग्रसित बलिउड अभिनेता मिथुन चक्रवर्ती अस्पतालमा भर्ना भएका छन् ।

ढाड दुख्ने समस्याका कारण राज्यसभाबाट राजीनामा दिई आराम गरीरहेका थिए । सोमबार उनलाई स्वास्थ्यमा समस्या देखिएपछि अस्पताल भर्ना गरीएको भारतीय सञ्चार माध्यमले जनाएका छन् ।

उनी कान्दिवलीस्थित रक्षा अस्पतालमा भर्ना भएको समाचारमा जनाइएको छ । सन् २००९ मा फिल्म ‘लक’ को छायांकनका दौरान उनलाई गम्भीर चोट लागेको थियो जसपश्चात उनी तन्दुरुस्त थिएनन् ।

यस्तो छ मिथुन चक्रवर्तीको जीवनी

मिथुन चक्रवर्ती भारतिय फिल्मको अभिनेता हुन्। उनको जन्म जून १६, १९५२ मा भयो । उनी भारत को राष्ट्रिय फिल्म पुरस्कार प्राप्त गरिसकेका एक किवदंती फिल्म अभिनेता हुन् भने सामाजिक कार्यकर्ता, उद्यमी र राज्यसभाका सांसद पनि हुन् ।

मिथुनले आफ्नो अभिनयको सुरूवात कला फिल्म मृगया (१८७६) बाट गरे, जसका कारण उनलाइ सर्वश्रेष्ठ अभिनेता को लागि पहिलो राष्ट्रिय फिल्म पुरस्कार प्राप्त भयो ।

१९८० को दशकमा आफ्नो सुनौलो जीवनमा एक नृत्य स्टार को रूपमा उनले बहुत धेरै प्रसंशक बनाए र आफैँलाई भारतको सबैभन्दा लोकप्रिय प्रमुख अभिनेता को रूपमा स्थापित गरे ।

उनी विशेष गरी १९८२ को चर्चित फिल्म डिस्को डांसर मा स्ट्रीट डांसर जिमी को भुमिकामा उत्रिएपछी लोकप्रिय भए । बलिवुडका ३०० भन्दा धेरै फिल्ममा अभिनयका अलावा उनले बांग्ला सिनेमा, उडिया र भोजपुरी मा पनि अभिनय गरेका छन् ।