ChannelNp Logo

बाबुआमाको हेरचाह नगर्ने सन्तानलाई जेल हाल्ने

प्रकाशित मिति : Wednesday, June 12th, 2019 at 8:50 AMबाबु आमालाई हामि भगवानको रुप मानछौ बाबु आमा हामिलाई सहि मार्ग देखाउने भगवान हुन तर पनि कतिपय सन्तानले आफ्ना अभिभावकलाई वेवास्ता गरेको पाइन्छ यसैविचभारतको बिहार राज्य सरकारले आफ्ना बाबुआमाको हेरचाह नगर्ने सन्तानलाई जेल हाल्ने निर्णय गरेको छ।

हेरचाह नगरेको उजुरी परेमा उनीहरूलाई जेल हालिने निर्णय मखगलबार त्यहाँको सरकारले गरेको हो। बिहार सरकारले मातापिताको हेरचाहलाई अनिवार्य गर्ने निर्णय गरेको छ।यससँगे बिहार सरकारले मूख्यमन्त्री वृद्धा पेन्सन योजनालाई ‘राइट टु सर्विस एक्ट’मा सामेल गर्ने निर्णय गरेको छ।
मंगलबार राज्यका मूख्यमन्त्री नितिश कुमारको अध्यक्षतामा बसेको मन्त्रीपरिषदको बैठकले यी बाहेक विभिन्न १७ एजेन्डालाई स्विकृति समेत दिएको छ।
मदिरा निषेधपछि नितिश सरकारको यो निर्णयलाई अर्को सामाजिक कुरीतिविरूद्धको कदमका रूपमा लिइएको छ।